Do Penzionu Recall přijeďte na dovolenou a užijte si pořádnou dávkou kultury!
Jednou z nejoblíbenějších letních akcí v regionu Českého ráje je Sedmihorské léto. Koná se v jednotlivých termínech a přináší to nejlepší z divadel a hudby.

V pátek 30. června můžete vtipně a stylově zahájit prázdninovou sezónu ve společnosti skvělých hereckých osobností v komedii Miláček Anna, v letošních celkem čtyřech divadelních představeních uvidíte například Martinu Hudečkovou, Lindu Rybovou, Sašu Rašilova, Lukáše Vaculíka, Martina Zounara, Josefa Cardu, Rudolfa Hrušínského, Václava Vydru a mnoho dalších. Hudební menu 2017 je také vytříbené. Sedmihorské léto navštíví jedinečná Marie Rottrová se skupinou NEŘEŽ, oblíbená skupina Čechomor nebo skvělý Václav Neckář & Bacily. Velkou zahraniční hvězdou pak bude legendární Patrick Kelly, frontman skupiny Kelly Family, znám také jako Paddy Kelly.

VÍCE INFORMACÍ NA WWW.SEDMIHORSKELETO.CZ

PROGRAM SEDMIHORSKÉ LÉTO 2017

pátek 30. 6. MILÁČEK ANNA – divadelní představení (A) – Světově proslulá situační komedie o tom, že není šikovné přivést si domů milence ve chvíli, kdy má manžel v ložnici svou přítelkyni. Ještě, že je tu pohotová hospodyně Anna. Hrají: Martina Hudečková, David Prachař, Linda Rybová, Saša Rašilov, Petra Špalková.

čtvrtek 6. 7. HVĚZDNÉ MANÝRY – divadelní představení (A)Skvělá situační komedie z elegantního hotelu v Palm Beach, kde se chystá benefice. Organizátoři zvou dvě hvězdy, které spolehlivě plní sály a pokladny. Ale. Tyto dvě umělkyně se nesnášejí. Jak je ubytovat, aby se nepotkaly? Ředitel hotelu připraví přesný plán, který však od začátku selhává. Hrají: Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová, Martin Zounar, Zbyšek Pantůček a další.

čtvrtek 13. 7. PAVEL ŠPORCL – BACHA NA ŠPORCLA II. (B)
20.00 • Barokní koncerty pro housle, smyčce a basso continuo Johanna Sebastiana Bacha Pavel Šporcl. Jedinečné kompletní provedení Bachových koncertů pro housle, smyčce a basso continuo s doprovodem vynikajícího ansámblu dobových nástrojů Pavel Šporcl poprvé uvedl v programu svého turné Bacha na Šporcla – Generali tour 2015 ve zcela vyprodaných kostelích a koncertních síních osmi českých měst. V Praze a v Brně byl tento program také součástí výjimečného Bach maratónu, v rámci něhož Pavel Šporcl provedl vždy ve třech po sobě jdoucích dnech kompletní Bachovo dílo pro housle. Za tento výjimečný počin sklidil velké uznání odborných hudebních kritiků.
Koncem roku 2016 vydal Pavel Šporcl album “Kde domov můj”, na kterém své rodné zemi věnuje virtuózní variace pro sólové housle. „Chtěl jsem jejím prostřednictvím vyjádřit své vnitřní pocity a vztah k této zemi. A podpořit národní hrdost“ říká o své skladbě Pavel Šporcl. I tuto skladbu v rámci koncertu na Sedmihorském létě uslyšíte. Hraje Pavel Šporcl & Collegium českých filharmoniků.

čtvrtek 20. 7. NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA TO DEVÁTÁ – divadelní představení (A)
Manželský trojúhelník s řešením vskutku originálním. Přilepí se na vás vdaná ženská, organizuje vám život a nakonec rafinovaně plánuje věci, až mrazí v zádech. Hrají: Josef Carda, Jana Švandová, Rudolf Hrušínský.

čtvrtek 27. 7. VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY se smyčcovým kvartetem (A)
V rámci koncertu legendy české popmusic Václava Neckáře a jeho kapely Bacily zazní nejen písně z posledního alba Mezi svými, ale také další známé a populární písně a balady z průřezu celé kariéry tohoto skvělého zpěváka

čtvrtek 3. 8. HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA (B)
20.00 • Ojedinělé seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem spojuje různé hudební žánry a proudy a je právem považována za originální fenomén české kulturní scény. Krásný koncert podtržený atmosférou Sedmihorského léta slibuje hity jako Voda má, Sehradice nebo Slunovrat.

čtvrtek 17. 8. MARIE ROTTROVÁ & NEŘEŽ (A)
Marie Rottrová je jednou z nejoblíbenějších a nejuznávanějších českých zpěvaček. Svým jemným hlasem zpívá hity jako Kůň bílý, Řeka lásky, Měli jsme se potkat dřív, Markétka nebo Lásko, voníš deštěm.

sobota 19. 8. PADDY KELLY – frontman KELLY FAMILY (B)
Jedinečná příležitost zažít legendárního formana skupiny Kelly Family Michaela Patricka Kelly jako hvězdu jednodenního festivalu. Dále vystoupí: Vlasta Horváth, Alžběta Kolečkářová a Public Relations.

čtvrtek 24. 8. RUKOJMÍ BEZ RIZIKA – divadelní představení (A)
Skvělá situační komedie o tom, jak dokáže sebevražedné plány dvojici zoufalých přátel překazit trojice prchajících amatérských lupičů s pytlem plným peněz. Hrají: Václav Vydra, Jan Šťastný, Jana Boušková, František Skopal a další.

čtvrtek 31. 8. ČECHOMOR (A)
Oblíbená skupina v čele s Karlem Holasem a Františekem Černým přiváží na Sedmihorské léto v originálním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně. Zažijte megahity jako Proměny, Velické zvony, Mezi horami, Místečko a mnoho dalších.

PROGRAM SEDMIHORSKÉ LÉTO 2017

30. 06. – MILÁČEK ANNA - divadelní představení (A)
06. 07. – HVĚZDNÉ MANÝRY - divadelní představení (A)
13. 07. – PAVEL ŠPORCL - BACHA NA ŠPORCLA II (B)
20. 07. – NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA TO DEVÁTÁ - div. představení (A)
27. 07. – VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY se smyčcovým kvartetem (A)
03. 08. – HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA (B)
17. 08. – MARIE ROTTROVÁ & NEŘEŽ (A)
19. 08. – PADDY KELLY (frontman KELLY FAMILY) & HAPPY FACES FESTIVAL (B)
24. 08. – RUKOJMÍ BEZ RIZIKA - divadelní představení (A)
31. 08. – ČECHOMOR (A)

Vstupenky a informace na www.sedmihorskeleto.cz a www.evstupenka.cz. Vstupenky na Happy faces festival také na www.ticketstream.cz.

V roce 2013 vystoupila v rámci Sedmihorského léta hudební legenda Alphaville. V roce 2016 odstartuje Sedmihorské léto koncert další hudební legendy - britských SMOKIE. 15.6.2016. V rámci celoletního festivalu se diváci mohou tìšit na mnoho dalších skvìlých hudebních a divadelních osobností. Více informací www.sedmihorskeleto.cz